مرکز تخصصی مشاوره و لورتا نوروفیدبک اندیشه سلامت

مشاوره کودک و نوجوان در شیراز

بهترین مشاور کودک و نوجوان در شیراز

خصوصیات بهترین مشاور کودک و نوجوان چیست؟

اولین خصوصیت بهترین مشاوره کودک و نوجوان داشتن اطلاعات علمی به روز می باشد چرا که تکنیک ها و متد های درمان اختلالات کودک و نوجوانان روز به روز در حال پیشرفت میباشد . دومین خصوصیت بهترین مشاوره کودک و نوجوان داشتن تجربه کافی  ارتباط و کار با کودکان و نوجوانان است سوم از نظر شخصیتی بتواند در کوتاه مدت با کودکان و نوجوانان دوست و همدل شود و مهارت ارتباطی بالایی داشته باشد،چهارم صبر و حوصله کار با کودکان و جوانان را داشته باشد و با عشق به کارش نگاه کند چرا که کاری که با عشق انجام شود بی شک نتیجه بخش خواهد بود ، به صورت کلی یک جلسه مشاوره کودک و نوجوان خوب زمانی صورت می گیرد که مشاور بر اساس تاریخچه دقیق والدین کودک و مشاهدات بالینی خود و همچنین تست های روانسنجی از جمله تست نقشه مغزی QEEG  ، تست توجه و تمرکز IVA ، تست شخصیت MMPI و…  تشخیص درستی از شرایط به دست بیاورد چرا که تشخیص درست بخش مهمی از جلسه مشاوره کودک و نوجوان است و بعد از تشخیص صحیح بهترین راهکار ها را برای رفع اختلالات کودک و نوجوان شما ارائه دهد.

جلسات مشاوره کودک و نوجوان به چه شکل میباشد؟ (از تشخیص تا درمان)

به صورت کلی جلسات مشاوره کودک و نوجوان در مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت به چهار قسمت تشخیص ، درمان، مداخله و پیشرفت تقسیم میشود. در جلسه اول بر اساس تاریخچه والدین، مصاحبه های بین مشاور و والدین ، تست های روانسنجی و یا تست نقشه مغزی QEEG و همچنین مشاهدات بالینی تشخیص صورت میگیرد و مشاور کودک و نوجوان با تفاسیر گفته شده و همچنین تست های روانسنجی به دقیق ترین شکل ممکن متوجه مشکل میشود. مرحله بعد درمان میباشد که با توجه به شرایط و تست های گرفته شده پروتکل درمانی مخصوص فرد طراحی میگردد و روند درمان با مشاوره کودک نوجوان شروع میشود در بسیاری از موارد با جلسات مشاوره مشکل حل میگردد اما اگر اختلال حاد تر بود و مراجعه کننده تمایل داشت میتوان از درمان های پیشرفته نوروفیدبک و همچنین تحریک الکتریکی مغز TDCS بهره برد .

مشاوره کودک و نوجوان در شیراز

 

هدف از مشاوره کودک و نوجوان

در دنیای امروزی تمام امور به سمت تخصصی شدن پیش می رود . آموزش، تربیت، پرورش خالقیت و استعدادیابی کودکان و نوجوانان از این امر مستثنی نمیباشد. مهمترین هدف مشاوره کودک و نوجوان حفظ سلامت روان فرزندان میباشد. کودکان احتمال دارد با مسائل کوچک دچار مشکالت بزرگی از قبیل استرس، اضطراب، افسردگی، لجبازی و ترس بشوند. همچنین مسائل دیگری همچون توجه و تمرکز ، بیش فعالی و رفتارهای تکانشی نیز از مسائل دیگری میباشد که با مداخالت زودهنگام مشاوره روانشناسی
کودک و نوجوان می توان تا مقدار زیادی این مشکالت را تعدیل کرد در نهایت هدف کلی ما از مشاوره کودک و نوجوان تضمین آینده ای ایدرخشان برای فرزند شماست .

اهمیت مشاوره کودک و نوجوان

بر اساس نظریه های معتبر روانشناسی، شخصیت فرزندان در پنج تا هفت سالگی شکل میگیرد، بنابراین مداخالت زودهنگام توسط مشاور کودک و نوجوان و آموزش صحیح شیوه ی فرزندپروری و راهکارهای علمی که توسط مشاور کودک و نوجوان ارائه میشود میتواند کمک شایانی به شکل گیری شخصیت و سلامت روان فرزندان و همچنین به کل خانواده کند. کودکان و نوجوانان شما همانند ساختمان هستد پس اگر از پایه به خوبی آموزش داده شوند میتوانند در آینده از پس خود و تصمیمات مهم و سرنوشت ساز زندگی خود به خوبی بر آیند.

مزایای بهترین مشاوره کودک و نوجوان

خانواده همچون یک سیستم است  که تمام اعضای آن به یکدیگر مرتبط هستند بنابر مسائل روانشناختی با هم در ارتباط هستند. زمانی که کودک متعادل رفتار کند منظم باشد و پشتکار داشتن را آموزش دیده باشد تمام خانواده در سلامت روان قرار می گیرند. تعداد زیادی از بچه هایی که بیش فعالی یا عدم تمرکز و توجه دارند، والدینی افسرده، خسته و ناامیدی دارند که روابط زناشویی مناسبی ندارند و زمانی که از آنها پرسیده میشود میگویند تا قبل از به دنیا آمدن کودک چنین مشکالتی نداشتیم بنابراین بهبودی رفتاری، شناختی، هوشی و شخصیت کودکان و نوجوانان می تواند یک خانواده را به سمت بهبودی همه جانبه بکشاند. هرچند خانواده به عنوان بستر رشد کودک بسیار مهم می باشد و گاهی در ابتدا ارتباط والدین با یکدیگر و هماهنگی و تفاهم پدر مادر توسط مشاور خانواده بررسی و حل میگردد و بعد مشاوره کودک و نوجوان اقدام به اصلاح رفتاری و ارائه تکنیک های لازم میکند.

مشاوره کودک و نوجوان

 مشاوره کودک و نوجوان در درمان چه اختالالتی می تواند به ما کمک بکند؟

مشاوره کودک و نوجوان در حیطه های مختلف شناختی رفتاری و روان تنی صورت میگیرد. موارد مهمی که میتوان به آن اشاره کرد:

 • اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز و توجه ADHD 

یکی از شایع ترین اختالات دوران کودکی و نوجوانی بیش فعالی و عدم توجه تمرکز adhd  میباشد. حواس پرتی، بی نظمی، حرکات اضافه بیش از اندازه، به سختی روی صندلی نشستن، نداشتن حرف شنوی ، وظایف خود را سریع فراموش کردن و… از نشانه های بارز آن میباشد همچنین عدم پشتکار، پرخاشگری و لجبازی از نشانه های رفتاری این اختلال می باشد اما خوشبختانه با متد هایی که مشاورین کودک و نوجوان مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت استفاده میکنند دیگر نیاز نیست نگران عزیزان خود باشید و همچنین لازم به ذکر است درمان بیش فعالی ADHD با نوروفیدبک بهترین روش موجود حال حاضر در دنیا میباشد چرا که هیچگونه عارضه ای نداشته و درمانی پایدار و همیشگی میباشد .

 • اختالالت یادگیری LD

در اختلالات یادگیری فرد با وجود هوش نرمال در خواندن، نوشتن ،صحبت کردن ،  فهم مسائل ، یا در حل مسائل آسان ریاضی مشکلات فراوانی دارد اما جای نگرانی نیست چرا که با جلسات مشاوره کودک و نوجوان و همچنین با کمک درمان نوروفیدبک میتوان این اختلال را به راحتی از بین برد . درمان اختلالات یادگیری با نوروفیدبک یکی از بهترین روش های موجود حال حاضر میباشد .

 • اختالالت رفتاری (BD)

در این نوع از اختلالات کودک یا نوجوان به راحتی هر چیز را پرت میکند با همه کتک کاری می کند از خراب کردن اشیا شکستن ترسی و عذاب وجدان ندارد از آسیب رساندن به دیگران ترسی ندارد، پرخاشگری ، دشنام و انجام دادن کارهای غیر اخالقی از دیگر نشانه های اختلال رفتاری میباشد که شما میتوانید با کمک مشاوره کودک و نوجوان در صدد رفع این اختلالات اقدام کنید .

 • طیف اتیسم

کودکان در این اختلال حداقل ارتباط را با محیط پیرامون خود دارد که با آن درخودماندگی نیز گفته می شود ارتباط چشمی ضعیف ،خیره شدن بی جا به یک مکان، حرکات کلیشه ای با دستان جلوی صورت، گفتار ضعیف و… بعضی از ویژگیهای این اختلال میباشد

که خوشبختانه رفتار درمانی مشاور کودک و استفاده از متد های دیگر نظیر درمان اتیسم با نوروفیدبک و بیوفیدبک میتواند کمک شایانی در رفع و بهبود این اختلال به عزیزان شما بکند.

 • اختلال مو کندن یا تریکوتیلومانیا

یکی از دیگر اختلالاتی که میتوان در جلسات مشاوره کودک و نوجوان آن راه بهبود بخشید اختلال مو کنی یا تریکوتیلومانیا میباشد در این اختلال فرد به صورت وسواس گونه اقدام به کندن و بازی با موهای سر ، ابرو ، صورت ، بدن خود میکند از آنجا که این اختلال در دسته اختلالات وسواس عملی قرار میگیرد درمان اختلال مو کنی با نوروفیدبک یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما میباشد .

 • لکنت زبان 

یکی از دیگر اختلالاتی که در جلسات مشاوره کودک و نوجوان به آن پرداخته میشود لکنت زبان است در این اختلال فرد نیاز به گفتار درمانی دارد و مشاوره کودک و نوجوان شما میبایست با استفاده از تکنیک های پیشرفته گفتار درمانی برای رفع این اختلال اقدام کند لازم به ذکر است متخصصین و مشاورین کودک و نوجوان مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت با استفاده از پیشرفته ترین متد ها تکنیک های گفتار درمانی میتوانند کمک شایانی به شما عزیزان بکنند .

از دیگر اختلالاتی که با کمک متخصصین و مشاورین کودک و نوجوان مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت میتوانید درمان کنید میتوان به موارد زید اشاره کرد .

 • شب ادراری
 • وابستگی شدید
 • تیک عصبی
 • خجالتی بودن
 • اعتیاد به بازیهای کامپیوتری
 • و… 

بهترین مشاوره کودک و نوجوان در شیراز

بهترین مشاوره کودک و نوجوان در شیراز 

همانطور که پیش تر با مشخصات بهترین مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدید یک مشاوره کودک و نوجوان خوب میباست راه حل محور باشد و از مهارت های ارتباطی بالایی برخوردار باشد لازم به ذکر است مرکز تخصصی مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت به عنوان اولین و مجهزترین مرکز مشاوره و نوروفیدبک در شیراز و جنوب کشور با گرد آوری جمعی از بهترین مشاورین کودک و نوجوان شیراز میتواند روند درمان شما را سرعت و کیفیت قابل توجهی بخشد از آنجا که تشخیص اختلال یکی از مهم ترین بخش های درمان یک اختلال میباشد مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت با استفاده از بروز ترین تست های روانسنجی نظیر تست نقشه مغزی QEEG ، تست توجه و تمرکز iva ، تست شخصیت mmpi ، تست هوش وکسلر ، تست رورشاخ و…. میتواند از تشخیص تا درمان با همراهی کادری متخصص در کنار شما عزیزان باشد .

4.4/5 - (31 امتیاز)
به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین مشاور کودک و نوجوان در شیراز»

  1. تیم تحریریه

   سلام وقتتون بخیر بله مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت با کمک متخصصین و مشاورین کودک و نوجوان در درمان بسیاری از اختلالات روانشناختی کودک و نوجوانان میتونه همیار شما باشه .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *