مرکز تخصصی مشاوره و لورتا نوروفیدبک اندیشه سلامت

بهترین مشاوره تحصیلی در شیراز

بهترین مشاوره تحصیلی در شیراز

مشاوره تحصیلی چیست؟

در هر مقطعی از آموزش که هستید وجود یک مشاور تحصیلی با تجربه، بسیار مهم و حیاتی است اکثریت مردم فکر میکنند که مشاور تحصیلی تنها وظیفه مدیریت امور درسی دانش آموز را دارد اما یک مشاور تحصیلی خوب میداند که در کنار مدیریت تحصیلی با انجام مشاوره فردی و ایجاد ثبات در حال روحی روانی دانش آموز میتواند درصد موفقیت اورا تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

امروزه برخلاف گذشته تمامی دانشجویان و دانش آموزان برای پیشرفت تحصیلی نیازمند برنامه ریزی و مشاوره‌ تحصیلی هستند، سیل انبوه منابع و وقت کم برای قبولی در  دانشگاه و رشته‌ی دلخواه، باعث سردرگمی داوطلبین آزمون‌های کنکور در مقاطع مختلف تحصیلی شده است از همین رو وجود یک مشاور کاربلد از ملزومات موفقیت در آزمون‌های مهم تحصیلی است.

ما در این محتوا سعی کرده‌ایم به همه‌ی سوالات و ابهامات شما در خصوص مشاوره‌ فردی و تحصیلی پاسخ دهیم، اگر به دنبال چرایی وجود یک مشاور تحصیلی در کنارتان هستید تا انتها همراه ما باشید تا پاسخ سوالاتی که در ذهنتان وجود دارد را دریابید.

چرا باید مشاوره تحصیلی داشته باشیم؟

قبل از آنکه بدانیم چرا باید مشاوره تحصیلی داشته باشیم لازم است که معنی واژه‌ مشاور را بدانیم تا هدف از داشتن یک مشاور تحصیلی مشخص شود. مشاور یعنی فردی که تخصص و مهارت خود را به افراد دیگر منتقل میکند از آنجا که مغز ما قادر نیست گزینه های مناسبی به ما پیشنهاد دهد و اکثر مواقع در تلاش است تا راحت ترین گزینه را انتخاب کند پس ما برای تصمیمات و اعمال سرنوشت ساز زندگی نیاز به وجود یک مشاور متخصص داریم. موفقیت ما انسان‌ها در تمام مراحل زندگی وابسته به مشورت با افرادی کاربلد و کاردان است، چرا که با توجه به فرصت و زمان اندکی که داریم کفاف آزمون و خطای بسیار را به ما نمی‌دهد.
حتما تا کنون به این درک رسیده‌اید که چرا باید مشاوره تحصیلی داشته باشیم ؟
از آنجا که انتخاب رشته تحصیلی، آینده‌ی کاری هر شخصی را رقم می‌زنند و یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی محسوب می‌شوند اگر ما آشنایی کافی با مسیر پیش رو نداشته باشیم قطعا از قافله عقب مانده و با تصمیمات آنی و اشتباه آینده‌‌ تحصیلی خودمان را به خطر می‌اندازیم، پس لازم است که از راهنمایی‌ها و تجربیات افراد دیگر که قبلا این مسیر را رفته، استفاده نماییم اینجاست که وجود مشاور تحصیلی معنا پیدا می‌کند.

مشاوره تحصیلی

وظایف و صفات یک مشاور تحصیلی خوب

 • انگیزه دادن به دانش آموز
 • آموزش چگونگی درس خواندن و تند خوانی
 • ارائه راهکار برای افزایش توجه و تمرکز
 • کمک برای کشف استعداد های شما
 • درمان استرس و اضطراب امتحانات با ارائه راهکار های کاربردی
 • کمک به شما برای شناخت توانایی و نقاط ضعف خود
 • معرفی بهترین منابع و کتب درسی
 • پیگیری دائمی دانش اموز و دادن انگیزه و قوت قلب
 • هدف گذاری و ارائه برنامه دقیق
 • پیدا کردن شناخت دقیق از دانش آموز
 • پر انرژی بودن
 • با تجربه بودن

متاسفانه مشاوره  تحصیلی به معنایی که در سطح بین المللی موجود است با چیزی که در کشور ما معنی می شود بسیار متفاوت است! مشاوره  تحصیلی در معنای حقیقی خود یعنی علمی که با استفاده از آن بتوان مهارت تحصیلی و علمی دانش آموز را با استفاده از فاکتور های علمی و روانشناختی به اوج خود رساند. این تعریف از آنجاییکه با تعریف مشاوره  تحصیلی در داخل کشورمان متفاوت است و بد نیست بدانید اکثر کسانی که به عنوان مشاور تحصیلی شناخته می شوند درک درستی از علم مشاوره نداشته و مشاوره را فقط به برنامه ریزی برای کنکور ، مسائل انگیزشی و یا چگونگی خواندن دروس محدود کرده اند در صورتی که مشاوره  تحصیلی به معنای حقیقی باید به همه ابعاد یک دانش آموز مانند زندگی خانوادگی، احساسات، ابعاد شخصیتی و … رسیدگی کند و برای آنها پشتوانه علمی داشته باشد.

مشاور تحصیلی در موفقیت و زندگی ما چه نقشی دارد؟

شکی در این نیست که آزمون‌های پیش روی ما اعم از کنکور سراسری یا ارشد و دکتری تعیین کننده‌ آینده‌ ما هستند، ما برای موفقیت در این آزمون ها نیازمند مشاور تحصیلی هستیم.
قطعا برای شما هم بارها پیش آمده که هنگام مطالعه ناامید شوید و تصور کنید خواندنتان به هیچ دردی نمی‌خورد یا گمان کنید که اندک مطالعه‌ ای که دارید برایتان کافیست و رویای رتبه‌ خوب و دانشگاه عالی را در سر بپرورانید اما با شرکت در یک آزمون آزمایشی به این نتیجه برسید که هر چه خوانده‌ اید پوچ است و از ادامه‌ کار منصرف شوید، یا همیشه انتظار ساعات بالای مطالعه را از خودتان داشته باشید و یکی دوبار که به ساعات و نتیجه‌ دلخواه نرسیدید قید مطالعه را بزنید و از خودتان ناامید شوید در چنین مواقعی است که نقش مشاور تحصیلی مشخص میشود.

تمام مشاور‌‌های تحصیلی افرادی هستند که قبل از ما این مسیرها را رفته اند و با تمام دغدغه ها و کمبودهای ما آشنا هستند آنها شرایط ما را بخوبی درک میکنند و قدرت تفکیک و حل مسائلی که ما با آنها روبرو هستیم را دارند.
پس به خوبی می‌توانند مسیر موفقیت ما را فراهم سازند و با علم به دغدغه‌ها و مشکلات و شرایط ما و همچنین در نظر گرفتن میزان توانایی ما برایمان برنامه‌ای دقیق و منطقی در نظر بگیرند و از ما بیش از آنچه هستیم چیزی نخواهند کاری که اغلب ما با خودمان میکنیم و با نوشتن برنامه‌های آرمانی و رویایی که دور از توانایی‌هایمان هستند ادامه‌ی مسیر را برای خودمان سخت میکنیم در صورتی که با تلاشی اصولی میتوانیم به تمام آن خواسته ها دست پیدا کنیم.

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاور تحصیلی دقیقا چه کاری انجام میدهد؟

حالا که دانستیم مشاور تحصیلی کیست و چه نقش موثری در موفقیت و زندگیمان دارد، مسئله‌ی دیگری که وجود دارد این است که یک مشاور تحصیلی دقیقا چه کاری انجام میدهد و چگونه این موفقیت را برای ما رقم میزند؟
در میان اذعان عموم اینطور جا افتاده است که مشاور شخصی است که یک برنامه‌ درسی برای داوطلب مینویسد و او موظف است که بر اساس همان برنامه پیش برود، قطعا اگر تنها نقش مشاور این بود که باید بگوییم ما خودمان بهتر با زندگی روزمره و توانایی های مان آشنا هستیم پس چرا هزینه‌ی اضافه برای گرفتن مشاور انجام دهیم، خودمان میتوانیم این نقش را برعهده بگیریم اما این تنها یک یخش کوچک از نقش یک مشاور تحصیلی است ، مشاوره تحصیلی با تسلط بر افکار ، اهداف ، توانایی ها و علایق یک دانش آموز،صحیح ترین مسیر را در اختیار او قرار میدهد و به نوعی مسیر را برای او هموار میسازد.
در واقع مشاور تحصیلی فقط به برنامه‌ریزی درسی ختم نمیشود، یک مشاور موظف است که با تکنیک‌های روانشناسی سطح علمی و فکری یک دانش آموز را بسنجد و سپس بهترین حالت درس خواندن را برای او مشخص کند.

 

خانواده در مشاوره ‌ی تحصیلی چه نقشی دارند

در فرایند مشاوره‌ تحصیلی مشاوره با والدین از الزامات است. به همان میزان که منابع و کتاب های خوب در موفقیت یک دانش آموز موثرند وجود خانواده ای که با روحیات و استعدادهای او آشنا هستند نیز نقش بسزایی دارد مهم ترین و اصلی ترین نقش در موفقیت و یا افت تحصیلی یک محصل را والدین و خانواده‌ی او برعهده دارند وجود یک خانواده‌ی آگاه، فعال و با انگیزه به طور قطع سرعت پیشرفت و موفقیت یک مشاوره ‌ تحصیلی را افزایش می‌دهد.
مشاوره با والدین در واقع برای همکاری بیشتر در جهت پیشرفت دانشجو انجام میشود، به این ترتیب که مشاور ، خانواده را از استعداد‌ها و توانایی‌های فرزندشان آگاه میکند و آنها را در جریان میزان پیشرفت او قرار میدهد از آنجا که یک مشاور تحصیلی خوب میبایست یک مشاور خانواده خوب هم باشد علاوه بر مشاور تحصیلی، او نیز میبایست مشکلات درون خانواده‌ را که منجر به افت تحصیلی دواطلب میشوند را مدیریت کند و از این طریق باعث موفقیت های تحصیلی بیشتر دانش آموز در آینده شود.

هدف از مراجعه به مشاور تحصیلی

بطور کلی هدف از مراجعه به یک مشاور تحصیلی عبارت است از یادگیری مهارت های مطالعه، حل مسائل افت تحصیلی، درمان استرس و اضطراب امتحانات، کمک گرفتن جهت حل مشکلات روحی و روانی و در آخر هموار کردن مسیر موفقیت یک دانش آموز یا دانشجو. در دنیای امروز که همواره شاهد پیچیده تر شدن و سخت شدن مسائل درسی و تحصیلی هستیم به یقین علاوه بر سختی زیاد و بار علمی دروس مختلف با مشکلات روحی و روانی و مسئله‌های پیچیده‌ای روبرو هستیم که در صورت کنترل نشدن ، می‌توانند نقش مهمی در عدم موفقیت دانش آموزان ایفا کنند از همین رو کمک گرفتن از  یک مشاور تحصیلی خوب به طور قطع برای پیشرفت تحصیلی محصلان نیاز اساسی است.

بهترین مشاوره تحصیلی در شیراز

هزینه ی مشاوره تحصیلی در شیراز

امروزه با توجه به درخواست بالا برای مشاوره تحصیلی و همچنین کمبود مشاور خوب دیده شده برخی از مشاورین هزینه های هنگفتی از مراجعین خود دریافت میکنند اما با گروه تخصصی مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت اصلا  نیاز نیست نگران هزینه های مشاوره تحصیلی خود در شهر شیراز باشید چرا که مرکز ما با توجه به شرایط مالی شما تا حد امکان سعی در کم کردن هزینه ها میکند و شما میتوانید از بهترین مشاوره تحصیلی شیراز با مبلغی ناچیز مشاوره دریافت کنید .

بهترین مشاوره تحصیلی در شیراز 

میتوان گفت تا اینجای مطلب تا حد زیادی با خصوصیات بارز یک مشاور تحصیلی خوب آشنایی پیدا کردید اما یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت در انتخاب بهترین مشاور تحصیلی، تجربه وی در این امر است چرا که شما قصد دارید از تجربیات وی در این مسیر استفاده کنید پس مجرب بودن مشاور تحصیلی بسیار مسئله ای مهم میباشد لازم به ذکر است گروه تخصصی مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت به عنوان اولین و مجهزترین مرکز تخصصی مشاوره و نوروفیدبک در شیراز از سال 90 تا کنون در خدمت شما هموطنان عزیز میباشد و میتوان به جرات گفت از بهترین مشاورین تحصیلی شیراز بهره برده، پس اگر به دنبال مشاوری متخصص و مجرب هستید تیم تخصصی مرکز اندیشه سلامت بهترین گزینه برای شما عزیزان میباشد .

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *