مرکز تخصصی مشاوره و لورتا نوروفیدبک اندیشه سلامت

درمان اختلالات یادرگیری با نوروفیدبک

درمان قطعی اختلالات یادگیری با نوروفیدبک

در ویدیو زیر اختلالات یادگیری ، علائم آن و همچنین بهترین راه های درمان این اختلال به بهترین شکل ممکن توضیح داده شده است شما را به دیدن این ویدیو دعوت میکنیم .

 

در این مقاله قصد داریم بپردازیم به اینکه اختلالات یادگیری چیست چه علائمی دارد و بهترین روش درمان این اختلالات چیست؟ و همینطور درمان پیشرفته نوروفیدبک چگونه با تنظیم امواج مغزی این اختلالات را به صورت همیشگی و پایدار درمان میکند. پس اگر احساس میکنید خودتان یا یکی از عزیزانتان به این دسته از اختلالات مبتلا هستند تا پایان این مقاله مارا همراهی کنید.

 اختلالات یادگیری چیست؟

اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده و قابل فهم اختلالات یادگیری را برای شما توصیف کنیم اختلال یادگیری یا LD مثل این میباشد که اطلاعات از چشم و گوش فرد وارد میشوند اما مغز نمیتواند به درستی آنها را تجزیه و تحلیل کند و در نتیجه فرد در یادگیری انواع مسائل با مشکل مواجه میشود لازم به ذکر است افراد دارای اختلالات یادگیری به هیچ وجه تنبل یا خنگ نیستد تنها سیم کشی مغز آنها متفاوت میباشد و این تفاوت باعث عدم درک مسائل ،عدم تجزیه تحلیل درست و در نتیجه موجب ناتوانی در یادگیری مسائل مختلف فردی و اجتماعی میگردد.

علایم اختلالات یادگیری چگونه است ؟ 

اختلالات یادگیری شامل طیف وسیعی از علائم میشوند اما شایع ترین این علائم شامل مشکل در خواندن ، مشکل در صحبت کردن ، نوشتن ، ریاضیات ، استدلالات و شنوایی است . علائم اختلال یادگیری  همپوشی و شباهت های زیادی با اختلالاتی نظیر افسردگی ، بیش فعالی و اضطراب دارند و ممکن است بعضی متخصصین این اختلالات را با هم اشتباه بگیرند پس در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به هر کاری با گرفتن تست نقشه مغزی (QEEG) که بهترین راه تشخیص اختلالات روانشناختی در دنیا شناخته شده است اطمینان حاصل کنید که علائم موجود مربوط به اختلالات یادگیری میباشندذ یا خیر… چرا که یک تشخیص صحیح و دقیق میتواند مسیر درمان را برای شما بسیار هموار سازد و تشخیص اشتباه فقط موجب گمراهی شما و انتخاب روشهای درمانی اشتباه میشود.

درمان قطعی اختلالات یادگیری با نوروفیدبک

علائم اختلالات یادگیری در سنین پیش دبستانی :

 • مشکل در یادگیری و به خاطر سپردن الفبا ، اعداد ، رنگ ها ، اشکال هندسی و همچنین روزهای هفته
 • مشکلات در گرفتار و تلفظ صحیح کلمات
 • مشکل در کنترل و به دست گرفتن ماژیک ، مداد و قیچی یا رنگ آمیزی درون خطوط
 • مشکل در پیروی از دستورالعمل های عادی و یا روال های روتین یادگیری در مدرسه یا خانه
 • مشکل در بیان کلمات و جملات با ریتم و یا قافیه درست
 • مشکل با بستن دکمه ها ، زیپ ها و همچنین بستن بند کفش
 • مشکل در پیدا کردن کلمات مناسب در گفتار و نوشتار

علائم اختلالات یادگیری در سنین 5 تا 9 سالگی :

 • ناتوانی یا کم توانی در ترکیب ریتم و صدا ها برای ساخت کلمات
 • ناتوانی یا کم توانی در یادگیری ارتباط بین حروف و صداها
 • گیج و گمراه شدن هنگام خواندن کلمات و جملات ساده
 • کندی در یادگیری مهارت ها و مسائل جدید
 • اشتباه های متعدد و مکرر در املای کلمات
 • مشکلات در حل و یادگیری مسائل ریاضی
 • مشکلات در یادگیری توالی ها و همچنین گفتن زمان

علائم اختلالات یادگیری از 9 تا 14 سالگی :

 • مشکلات در درک مطالب و مسائل روزمره زندگی
 • مشکلات در یادگیری دروس مختلف
 • مشکل در یادگیری و استفاده مهارت های ریاضی
 • مشکل در صحبت کردن با دوستان
 • پرهیز از خواندن متن یا حرف زدن با صدای خوانا و بلند
 • دست خط نا منظم و بد
 • مهارت های انضباطی ضعیف نظیر (اتاق خواب نا منظم ، مشق شب نا مرتب، میز کار نامنظم و نامرتب)

علائم ذکر شده تعداد اندکی از نشانه های اختلالات یادگیری میباشند و برای تشخیص دقیق این اختلال لازم است حتما از یک متخصص کارآزموده و یا تست نقشه مغزی QEEG کمک بگیرید . لازم به ذکر است مغز افراد دارای اختلالات یادگیری در سنین پایین خیلی راحت تر به درمان پاسخ میدهد و با بالا رفتن سن روز به روز درمان این اختلال سخت تر میشود . پس اگر احساس میکنید فرزندتان دچار اختلالات یادگیری میباشد هر چه سریع تر به دنبال راهی برای درمان او باشید تا از پیامد های منفی این اختلال در سنین بالاتر جلوگیری کنید.

آیا با دارو درمانی میتوان این اختلال را درمان کرد؟

وقتی اسم درمان مطرح میگردد به احتمال خیلی زیاد فکر بسیاری از شما به سمت دارو می رود در صورتیکه قرص ها و دارو ها به هیچ عنوان این اختلال را درمان نمیکنند و تنها مسکنی لحظه ای برای برخی از علائم هستند که بلافاصله بعد از قطع مصرف، علائم فوق بازمیگردند و با توجه به عوارض دارو های موجود در بازار و همچنین  بروز وابستگی و اعتیاد کودکان به قرص و دارو ، دارو درمانی روش مناسبی برای عزیزان شما نمیباشد.

آیا نوروفیدبک اختلالات یادگیری را درمان میکند ؟

نوروفیدبک و همچنین لورتا نوروفیدبک دو روش درمانی بسیار مفید و پیشرفته برای درمان اختلالات یادگیری از دهه ها پیش تا کنون در جهان شناخته شده اند و امتحان خود را به بهترین شکل پس داده اند.  خوشبختانه دانشمندان با پیشرفت روز افزون در علوم اعصاب نوروساینس توانسته اند به روشی به اسم نوروفیدبک دست پیدا کنند که به راحتی میتواند مغز شما را از نو آموزش دهد و برنامه ریزی کند.

این روش درمانی بر خلاف دارو درمانی موقتی نیست و شما یک بار برای همیشه میتوانید با اختلالات یادگیری خداحافظی کنید چرا که روش درمانی نوروفیدبک با تنظیم امواج مغزی به نوعی مغز شما را از نو برنامه ریزی میکند لازم به ذکر است این روش درمانی میتواند چندین اختلال را به صورت همزمان درمان کند و همچنین هیچگونه عوارض جانبی ندارد.

نوروفیدبک چیست ؟(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوروفیدبک رو لینک سبز رنگ کلیک کنید)

لورتا نوروفیدبک چیست؟ (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لورتا نوروفیدبک رو لینک سبز رنگ کلیک کنید)

نوروفیدبک چگونه اختلالات یادگیری را درمان میکند؟

همانطور که گفته شد روش درمانی نوروفیدبک  و لورتا  نوروفیدبک آموزش و تنظیم امواج مغزی شماست در این روش درمانی الکترود های مخصوصی به سر مراجع کننده متصل میگردد که تمام اطلاعات لحظه ای امواج مغزی وی را به درمانگر نشان میدهد و نوروتراپ مربوطه با توجه به پروتکل درمانی  فرد مراجعه کننده یک بازی کامپیوتری را به مراجعه کننده نمایش میدهد در این بازی خبری از استفاده از دست نیست و مراجعه کننده با تلاش ذهنی خود بازی را جلو میبرد و هر زمان که امواج مغزی به حالت نرمال میرسند امتیاز دریافت میکنند و به این صورت مغز وی در مدت زمان کوتاهی آموزش میبیند که چگونه نسبت به پیرامون خود بهترین واکنش را نشان دهد و به نوعی از نو برنامه ریزی میشود و به حالت نرمال باز میگردد .

لازم به ذکر است این روش درمانی فقط مختص افرادی که دارای اختلال هستند نمیباشد و بسیاری از ورزشکاران ، کارکنان سازمان های بزرگ نظیر ناسا و همچنین بسیاری از هنرمندان معروف در دنیا برای بالا بردن عملکرد و بازدهی مغز خود از این روش مفید بهره میبرند و اصطلاحا دوپینگ مغزی میشوند .

اختلالات یادگیری چیست ؟

آیا نوروفیدبک یک درمان همیشگی و پایدار است؟

نوروفیدبک در واقع یک مهارت به مغز شما می آموزد همانطور که ما وقتی مهارتی چون رانندگی را می آموزیم تا آخر عمر فراموش نمیکنیم این روش درمانی پیشرفته هم بدین صورت میباشد .

درمان اختلالات یادگیری با نوروفیدبک در شیراز 

لازم به ذکر است که درمان های نوروتراپی حتما نیاز به متخصصین مجرب دارند چرا اگر متخصص مربوطه تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد ممکن است از درمان خود نتیجه دلخواه را دریافت نکنید پس حتما در انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک دقت به عمل آورید ، مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت به عنوان اولین و مجهزترین مرکز نوروفیدبک در شیراز مفتخر است که با بهره گیری از کادری مجرب و همچنین در فضایی مناسب و آرامبخش بیش از 15 سال در خدمت شما عزیزان بوده است.

پروسه درمان اختلالات یادگیری در اولین و مجهزترین مرکز نوروفیدبک در شیراز چگونه است؟

پروسه درمانی اختلالات یادگیری در مرکز روانشناسی و نوروفیدبک اندیشه سلامت بدین صورت میباشد که قبل از انجام هرکاری از شما تست نقشه مغزی یا QEEG دریافت میگردد این تست  یک نقشه رنگی کامل از عملکرد مغز شما را نشان میدهد و بعد از انجام تست نقشه مغزی متخصصین ما که بیش از یک دهه در زمینه نوروتراپی تجربه دارند تست نقشه مغزی شما را تحلیل کرده و بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد میدهند چرا که در بسیاری از موارد نیازی به انجام نوروفیدبک نیست و تنها با جلساتی مشاوره میتوان این اختلال را از بین برد. جهت دریافت مشاوره و کسب هرگونه اطلاعات بر روی رزرو وقت کلیک کنید تا بتوانید براحتی نوبت مورد نظر خود را دریافت نمایید.

هزینه درمان اختلالات یادگیری با نوروفیدبک 

مرکز مشاوره و نوروفیدبک اندیشه سلامت همواره در تلاش برای کمتر کردن هزینه های درمان برای شما عزیزان است از این رو هزینه ی هر جلسه درمان نوروفیدبک 180 هزار تومان میباشد که خوشبختانه اکثریت بیمه های درمانی هم این هزینه هارا متقبل میشوند.

 

4.5/5 - (12 امتیاز)
به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *